Genel Sohbet

Genel Sohbet

admin     18-06-20     Chat Odaları     Genel Sohbet     239 Defa Okundu

Sohbet kavramı kabaca; dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme, muhabbet, söyleşi anlamına gelir. Sohbet etmek, iyileştiricidir. Bir kaç sözcükle gülümseyebilip, yine başka bir kaç sözcükle kalbimizin kırıldığını, tepeden tırnağa hayata bakışımızın değiştirdiği düşünürsek; sözcükler biz insanoğlunun sahip olabileceği en güçlü tılsımdır.
Yazışarak yaptığımız sohbetlerde klavyemizin ucundaki insanı tanımaya çalışmak, onu anlamaya ve kendimizi anlatmaya çabalamak, önyargılardan uzak “nasıldır acaba?” diye düşünmek yüz hatlarını, karakterini, belki yaşadığı şehri, onun deneyimlerini, onun hayata baktığı pencereyi merak etmek, anlaştığını, samimiyetini hissetmek, bir insanı okumak, bir kitabı okurcasına… Kendimizi ifade etmek, parmaklarımızın ucundan dökülen kelimelerle çoğu zaman daha kolay
Kendimizi ifade etmek, parmaklarımızın ucundan dökülen kelimelerle çoğu zaman daha kolay olur. Kaygılarımızı, önyargılarımızı hatta yorgunluğumuzu bile sohbet ederek bir kenara atabiliriz. İletişim kurarak, farklı insanlar tanıyarak iletişim becerileri güçlü bireyler haline gelebilir, kimi zaman farklı insanların hikayelerinde kendimizi bulabilir, kimi zaman ise birinin hikayesi olabiliriz.
İşte gerçek yaşamda belki hiç karşılaşamayacağınız, sohbet etme fırsatı bulamayacağınız, arkadaşlık kuramayacağınız çoğu insanla buluşma fırsatını zirve.org ailesi olarak sizlere sunuyor, hayatınızın her alanında iletişim kurmanın vazgeçilmez ve en etkin yolu olan, sohbet etme yolunun kapılarını sizlere açıyoruz.
Geleneğimiz ve vazgeçilmezimiz; içten sohbetimiz, samimiyetimiz. Olmazsa olmazımız ise saygı, sevgi ve insan kalbini adeta kucaklayan tavrımızdır. Etrafınıza bakının, kendinizi kapatmaktan kaçının, kalabalıktaki yalnız olmak yerine, ailemizden biri olun.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Salonları başlıklı makalemizde #Chat, #Chat Odası ve #chat siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!