İstanbul Sohbet

İstanbul Sohbet

admin     21-03-20     Chat Odaları     İstanbul Sohbet     369 Defa Okundu

Üretilen her şey gibi, insanlar için eğlence üretimi de başladığı günden itibaren devam etmektedir. Matbaanın kullanımı bir dönem insanların ihtiyaçlarını gidermeye yeterli gelmiş, sonrasında yerini görsel araçlara bırakmaya başlamıştır. Yapılan araştırmalarda, tahayyülü kolay olan her şeyin hayal gücünü hızla düşürdüğü açıkça görülmektedir.

İnsan en çok ihtiyacı olan “hayal etme” özelliğinden hızla uzaklaşmakta ve nadiren farkına varabilmektedir. Yazının önemi ve barındırdığı samimiyet unutulmaktadır. Pek çok seçeneği bulunan sohbet platformlarının da yerini görsel ağırlıklı içerik barındıran uygulamalar almaya başlamış, insanlar farklı bir asırda, farklı şekillerde görselliği yazının sonsuzluğunun önüne geçirmeyi tercih etmişlerdir. Oysa chat sitelerinin samimiyeti, özgürlüğü ve düşündürücülüğünü görsellerde bulmak mümkün değildir. Bir diğer şekliyle yazı aslında her anlamda üstündür. Önyargılar, ideolojiler ve gerçek olarak kabul gören ama gerçek olmayan algılar, sohbet sitelerine girerken kapının dışında kalır. Bu da insanlara o eski zamanlarda kalan, unutulmuş samimiyeti bahşeder aslında. Hiçbir toplum öğretisi düşünülmeksizin, yalnızca yazılanlarla tanışılır, dostluklar kurulur ve belki en temiz ve dürüst şekli insanlara sunulmuş olur. Bu nedenle, chat siteleri senelerdir samimiyetini muhafaza etmektedir.

Pek çok muhabbet ortamını, çok fazla karakteri, çeşitli tarzlarda kanalları içinde barındıran sohbet siteleri, insanlara unuttukları, belki hiç tatmadıkları eski samimiyeti hala sağlayabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Sitesi başlıklı makalemizde #Chat, #Chatsayfası ve #Chatsite hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

    Sohbetin güzel döndüğü bu güzel sohbet platformunda bulunmaktan mutluyum. Sadece İstanbul’dan değil, dünyanın her yerinden insanların gelip muhabbet ettikleri bir mekan.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!